Wyszyńskiego

Jak wiemy, że nasze mieszkanie jest prezentem, to już nic więcej nie trzeba.
A to nie pierwszy raz, kiedy o tym wiemy.

Kawalerka w kamienicy?

Wrocławskie kamienice kojarzą się z wysokimi stropami, cegłą oraz ogromnymi przestrzeniami. To prawda, ale nie w tym przypadku.

Wrocław pełen jest kamienic, a niektóre z nich powstały również po wojnie. W latach 50tych i 60tych układy mieszkań w kamienicach przypominały te dzisiejsze – nie budowano nyż, alków czy spiżarni. Metraże i wysokości stropów były podobne do obecnych. Mieszkania ogrzewano również z sieci miejskiej. Jednym wyjątkiem był budulec, czyli wspaniała cegła.

Kawalerka na którą trafiliśmy, to niewiele ponad 26m2. Co z tym zrobić? Wydzielać pokoje? Po krótkiej analizie stwierdziliśmy, że to i tak małe mieszkanie i zamiast dzielić, spróbujemy powiększyć, przynajmniej optycznie, tę przestrzeń. 

Dwa zabiegi – jasne kolory oraz wybite nadproże nad wejściem do pokoju wystarczyły, aby nadać mieszkaniu odrobinę więcej przestrzeni. 

Wisienką na torcie był fakt, że mieszkanie to zostało sprezentowane wnuczce, studentce. Widok na zaciszny, zielony skwerek, na pewno pomaga w nauce. A lokalizacja – samo centrum – na pewno sprzyja szybkiemu przemieszczaniu się z domu na uczelnię. 

 

Wyszyńskiego "przed"

Mieszkanie przed remontem to typowy "granat". Jak zawsze opróżniliśmy mieszkanie, ściągnęliśmy rozklekotany parkiet, a łazienkę i kuchnię zbiliśmy do gołej cegły. Dopiero wtedy mogliśmy rozpocząć proces remontowy, który oczywiście zakładał wymianę wszystkich instalacji, nałożenie tynków, na wizualnych aspektach kończąc.

Wyszyńskiego "po"

Mieszkanie po remoncie to przede wszystkim w pełni wyposażona kawalerka. Pachnąca nowością, a z racji swojej lokalizacji i metrażu znakomita zarówno na pierwsze M, jak i mieszkanie na wynajem. Płynność sprzedażowa takiego lokalu jest niesamowita - niezależnie od czasów, kawalerki w centrum miasta, to po prostu kąsek poszukiwany i w razie potrzeby, odsprzedaż jest niezwykle szybka i zyskowna. Dlatego polecamy takie kąski!

funkcjonalność

To żaden problem, kiedy mamy do dyspozycji 100 i więcej metrów kwadratowych. Ale czy można poczuć się komfortowo na niecałych 27m2?

Jak to zrobić?

  • Przede wszystkim nie dzielić! Te przestrzenie i tak są niewielkie. Zamiast tego, aby odseparować część sypialną od reszty mieszkania, można wstawić regał na książki, czy chociażby szklaną ścianę z parawanem

  • W miarę możliwości otworzyć przestrzenie – wyburzenie kawałka ścianki działowej, jak w przypadku innego naszego projektu przy Grabiszyńskiej (zapraszamy do zakładki „wybrane projekty”), czy wyburzenie nadproża. Takie operacje rzeczywiście powiększają przestrzeń.

  • Kolor również jest bardzo ważny. Jasne kolory powiększają optycznie. W kawalerkach, a zwłaszcza z niewysokimi stropami, jasne pastelowe kolory to strzał w dziesiątkę. 

Jeżeli myślisz o przestrzeniach niewielkich, minimalistycznych, ale i funkcjonalnych, jakimi bez wątpienia są kawalerki, to koniecznie daj nam znać. Oferujemy pomoc w znalezieniu, analizie oraz późniejszym remoncie tych nietuzinkowych mieszkań. 

Dodatkowo pomagamy w kwestiach analizy potencjału wnętrz, ich aranżacji i szeroko rozumianego Home Stageing'u. 

Odtwórz wideo
Wiktor Jankowski

P: +48 790 881 845

jankowski.wiktor@gmail.com

Joanna Jankowska

+48 602 311 731

jankowskajoana@gmail.com

Created by. codezen.pl