Kamienna

Mieszkania w "Wielkiej Płycie", czyli brzydkie kaczątka...

Jak zawsze - potencjał!

Dwupokojowe mieszkanie w wielkiej płycie na przeciwko Uniwersytetu Ekonomicznego - idealne na wiele sposobów!

Z niepozornego mieszkania, zrobiliśmy nowoczesny apartament, a z racji lokalizacji, również doskonały na wynajem!

38m2 to bryła lekka i przyjemna w projektowaniu. Przyciąga singli, młode pary szukające pierwszego M, ale i inwestorów chcących ulokować środki pieniężne na długie lata. Poza kompaktowym układem, projekt Kamienna, to przede wszystkim lokalizacja. Widok na gmach główny oraz kampus Uniwersytetu Ekonomicznego sprawiają, że to mieszkanie, niezależnie od koniunktury, zawsze charakteryzować się będzie niesamowitą płynnością i przetrzymaniem wartości pieniądza w czasie. 

Jak zawsze do samego mieszkania podeszliśmy bardzo kompleksowo, wymieniając praktycznie wszystko, co można było wymienić na nowe. Sam remont nie należał do trudnych – wielka płyta pod względem układów oraz dostępnych do mediów, to jednak nowoczesne budownictwo. Nie zawsze zachwyca estetyką wykończenia, a jednak znakomicie wpasowuje się w dzisiejsze standardy mieszkań developerskich. Nie ma marnotrawstwa przestrzeni, jest przestrzenią funkcjonalną, a wysokość pomieszczeń chociaż nie powala, to mieści się w granicach dzisiejszych standardów. 

Aby podkreślić walory nowoczesności tamtego okresu, postawiliśmy na światło. Jest jasno, ale może być klimatycznie, ze względu na możliwość manipulacji zarówno strefami oświetlenia, jak i samym jego kolorem.

Kamienna "przed"

Mieszkanie przed remontem to typowe brzydkie kaczątko - wymagało czasu, aż zabłyśnie. Najwięcej pracy poświęciliśmy na aranżację oświetlenia. Bruzdowanie w wielkiej płycie to nie lada wysiłek. Zawsze staramy się wykonać ten etap najsprawniej jak się da, aby sąsiedzi nie czuli zbyt długo dyskomfortu związanego z hałasem.

Kamienna "po"

Poza odpowiednim oświetleniem, postanowiliśmy powiększyć optycznie salon. Wyburzyliśmy całe nadproże nad wejście do salonu, a dodatkowo wyburzyliśmy kawałek ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, co nadało pomieszczeniu lekkości i poczucia przestrzeni

Indywidualizm

Każdy projekt zaczynamy od kilku ważnych pytań. Pierwsze z nich brzmi: dla kogo? A zaraz po nim: jak? A dokładniej - jak spawić, aby mieszkanie miało w sobie to coś. Każdy z nas jest wyjątkowy i od przestrzeni, w której żyje, również wymaga swoistej wyjątkowości.

Jak sprawić, aby projekt wyróżniał się na tle innych?

  • Światło. Każda pora dnia powoduje inny nastrój. Dlatego dobrze jest dostosowywać światło do pory dnia, aby były spójne. Dzięki temu sami mamy wpływ na nasze samopoczucie. W naszych projektach wykorzystujemy zarówno  lampy tradycyjne, lampki, światła ledowe i punktowe. Manipulując tym wszystkim, z łatwością dostosujemy mieszkanie do naszego nastroju.

  • Umiar. Zazwyczaj nie przesadzamy z wystrojem, czy kolorystyką. Oddając mieszkanie w nowe ręce mamy świadomość, że gusta są różne. I błędem byłoby urządzać je na 100%. Pozostawienie wyboru w kwestiach kolorystyki, umeblowania czy dodatków, to właśnie możliwość zrobienia tego ostatniego szlifu określającego naszą osobowość, bez znaczącej ingerencji w samą bryłę. 

  • Zadowolenie. Rozumiemy, że nie każdy ma poczucie swojego unikalnego stylu. Dlatego oferujemy również konsultacje z zakresu urządzenia wnętrza, na których doradzamy, jak sprawić, aby ten ostatni szlif, najlepiej pasował do osobowości przyszłego właściciela. 

Jeżeli marzysz o przestrzeniach oddających twoje poczucie estetyki, to koniecznie daj nam znać. Oferujemy pomoc w znalezieniu, analizie oraz późniejszym remoncie tych nietuzinkowych przestrzeni. 

Dodatkowo pomagamy w kwestiach analizy potencjału wnętrz, ich aranżacji i szeroko rozumianego Home Stageing'u. 

Wiktor Jankowski

P: +48 790 881 845

jankowski.wiktor@gmail.com

Joanna Jankowska

+48 602 311 731

jankowskajoana@gmail.com

Created by. codezen.pl